Universal-Studios-Singapur

Universal Studios Singapur – jak zaplanować pobyt?

Universal Studios Singapur to jedna z najbardziej topowych atrakcji na wyspie Sentosa.

Park jest położony na wyspie Sentosa, czyli jednym wielkim placu zabaw i atrakcji w południowej części Singapuru. Czeka tu na Was wiele (naprawdę wiele) bajeranckich punktów w ramach Resorts World Sentosa, na który składa się m.in. Universal Studios, S.E.A. Aquarium, Adventure Cove Water Park, Maritime Experiential Museum ale również centrum handlowe, kasyno, hotele, muzea, restauracje. Aby wszystkiego doświadczyć musielibyśmy się zatrzymać na wyspie co najmniej na kilka dni. Niestety tym razem nie mieliśmy tyle czasu, ale chętnie to prędko nadrobimy bo Singapur jest dla mnie na tą chwilę lokalizacją #1 w całej Azji.

universal-studios-singapur-hollywood

Jak się dostać na wyspę Sentosa?

Na wyspę Sentosa dostaniecie się bardzo sprawnie. Najpierw należy wybrać pomarańczową lub fioletową linię metra (NE1/CC29), ostatni przystanek czyli HarbourFront.

Po wyjściu z stacji metra macie trzy opcje:
a) pieszo – promenadą, która łączy ląd z wyspą
b) autobusami
c) Sentos Express, czyli Monorailem. Wysiadamy na Waterfront Station na Sentosa. Aby skorzystać z Monoraila, należy kierować sie na najwyższe piętro centrum handlowego VivoCity i zakupić bilet (8 SGD/osoby). Powrót z wyspy jest bezpłatny, płacimy tylko za kierunek na wyspę Sentosa. Bezpłatne jest również spacerowanie po wyspie – płacimy tylko za określone atrakcje, które wymieniałem wcześniej.

„Ohohoho! Hello Universal Studios Singapur – tu es bella comme la papaya!” 

Wybaczcie, musiałem – to było silniejsze. W końcu fan Minionków.. 🙂

Na Sentosa wybrałem się po to, aby odwiedzić Universal Studios, bo przy tego typu parkach rozrywki jestem jak dziecko i nie trzeba mnie namawiać dwa razy. Odwiedziłem Universal Studios w Los Angeles i Orlando i to w Singapurze wiele się nie różni od tego w Los Angeles, więc jeżeli ktoś jeszcze nie był to gorąco polecam, będziecie się dobrze bawić! A Ci co już byli.. to też polecam – Minionków nigdy mało 😉

Bilety wstępu do Universal Studios Singapur

Bilety do US warto kupić online szczególnie, że zdarzają się promocje jak np. 3 bilety w cenie 2, vouchery na prezent do odebrania w sklepie w Universal Studios Silver Store itp.

Przycisk do oficjalnej strony, gdzie kupicie bilety znajdziecie tu:
BILETY DO UNIVERSAL STUDIOS

79 SGD (220 zł) – cena biletu za jedną osobę dorosłą 
59 SGD (164 zł) – cena biletu dla dzieci (4-12 lat)

Przerobiłem już kilka parków i osobiście bardzo polecam kupić ExpressPass za dodatkowe 40 SGD (111 zł), który daje jednorazowo pierwszeństwo na konkretne 15 atrakcji.

Cena ostateczna (331 zł / 275 zł) wydaje się wysoka, ale uwierzcie że o tym bardzo szybko zapomnicie, kiedy będziecie szli luźnym krokiem z marszu na najlepsze atrakcje, które oferuje UStudios mijając obok hordy (naprawdę hordy!) ludzi w kolejkach, które czasami przekraczają 60 minut! Jakby tego było mało przypominam o wysokich temperaturach i duużej wilgotności powietrza. Generalnie idąc Fast Passem nie polecam patrzyć ludziom w oczy, bo zabiją wzrokiem (śmiech). 
Dla porównania, jedna atrakcja trwa średnio od 90 sekund do 5 minut także pozostawiam Wam powyższe do rozważenia ?Ja w każdym razie nie żałuje i bardzo polecam.

W Universal Studios na wyspie Sentosa mamy siedem różnych stref: Hollywood, Ancient Egypt, Far Far Away, The Lost World, Madagaskar, Sci-Fi City oraz Nowy York. Każda z nich oferuje specjalnie przygotowane atrakcje, pokazy, sklepy, restauracje i parady uliczne, które się pojawiają w określonych godzinach.

Jak zaplanować pobyt w Universal Studios Singapur?

Planując pobyt w Universal Studios musicie koniecznie wziąć kilka rzeczy pod uwagę:

dzień, w którym chcecie zwiedzić US? Tylko dni robocze! Odradzam wybieranie weekendów, dni wolnych od pracy, dni świątecznych itp – kolejki z 60 minut zrobią się 100 minut i nawet z FastPassem bywa, że chwile poczekacie.

godzina przyjazdu – wczesna pobudka i pojawienie się w US juz w godzinach porannych. Park otwierają od godz. 10:00. Wraz z każdą godziną ludzi przybywa lawinowo im bliżej godz. 13:00 ludzi.

ubranie – ze względu na wilgotność i temperaturę powietrza, warto ubrać się lekko (t-shirt/krótkie spodnie), japonki (wchodząc na rollercoaster zostawiacie je w szafce obok). Parasolka lub przeciwdeszczowa peleryna Wam się również przyda, bo potrafi w jednej chwili spaść porządny deszcz. Przyda się ona Wam też przy jednej z atrakcji ale o tym zaraz. Zabierzcie sobie również butelki wody (które może bezpłatnie napełniać w małych fontannach) i coś do przegryzienia. Restauracje i małe punkty z snackami do najtańszych nie należą.

najpierw najlepsze atrakcje! – zaraz po przybyciu kierujcie się odrazu na najwyżej ocenianie atrakcję, które oferuje US Singapore – z każdą godziną przybywa ludzi, kolejki rosną, warto zrobić najlepsze na początku, żeby potem już na luzie spacerować po parku. Na dzień dobry złapcie z straganu mapkę całego parku, która pozwoli Wam łatwiej nawigować po parku.

Universal-studios-singapur-mapa

Najlepsze atrakcje w Universal Studios w Singapore

Universal Studios w Singapurze składa się z wielu atrakcji, podzielone na kategorie dla dzieci / dla dorosłych, ale w ostatecznym rozrachunku, głównym kryterium jest zwykle wzrost. Zabawę będą tu miały zarówno małe dzieci z dostosowanymi dla nich atrakcjami jak i te.. duże dzieci, które chcą z przerażenia pokrzyczeć w niebogłosy 🙂 

Mój całkowicie subiektywny ranking atrakcji, na których się dobrze bawiłem i które zawierają się w ofercie FastPass:

TRANSFORMERS The Ride: The Ultimate 3D Battle
Typ atrakcji: Hiperrealistyczna przejażdżka w 3D; wewnątrz.
Strefa: SciFi City.

Shrek 4-D Adventure
Typ atrakcji: Kino 4-D, Sala kinowa.
Strefa: Far Far Away

Battlestar Galactica: HUMAN vs. CYLON™ (dwie kolejki górskie)
Typ atrakcji: Kolejka górska, wysoka prędkość, na wolnym powietrzu.
Strefa: SciFi City.

Battlestar Galactica: HUMAN vs. CYLON ™ – to dwie szybkie i mocno kręcące w głowie kolejki górskie, które obejmują gwałtowne  przyspieszenia, wjazdy, zjazdy – wielkie wow! Na każdą z nich jest osobne wejście i.. kolejka.

Revenge of the Mummy™.
Typ atrakcji: Szybka kolejka górska; wewnątrz budynku. 
Strefa: Ancient Egypt.

Jurassic Park Rapids Adventure™
Typ atrakcji: Przejażdżka na tratwie; na wolnym powietrzu. 
Jest mokro, są dinozaury, jest mokro i jeszcze raz mokro i więcej nie zdradzam. To trzeba przeżyć.
Strefa: The Lost World.

Madagascar: A Crate Adventure
Typ atrakcji: Przejażdżka łodzią; wnętrz.
Strefa: Madagaskar.

Poniżej łapcie krótką galerię zdjęć, którem zrobiłem w Universal Studios.

A jak Wasze wrażenia? Mieliście już okazję odwiedzić Universal Studios w Singapurze? Dajcie znać jak wrażenia.

A, i pamiętajcie, tagujcie #podrouge / @podrouge na Instagramie, najlepsze wyróżnimy w naszych Instagramowych miejscówkach w Singapurze!

Aby być na bieżąco z naszymi wpisami, zapraszam Cię również do obserwowania naszego blogu na facebooku i instagramie!

Alex Wisniewski

Twórca podrouge. Droniarz i podróżnik na pół-etatu. Ma słabość do gadżetów. Na hasło "Nowy Jork" podskakuje jak mała dziewczynka i idzie się od razu pakować.

Przejrzyj historie

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *