singapur-zoo-malpka

ZOO w Singapurze – wszystko co musisz wiedzieć o najlepszym ZOO na świecie!

Singapore Zoo – przed podróżą do nowego miejsca zawsze sprawdzam top atrakcję, które warto przeżyć czy zobaczyć. Zoo, Oceanaria i inne akwaria nigdy nie były i nie są moim priorytetem podczas pobytu w nowym miejscu. W przypadku Zoo w Singapurze, sytuacja jest lekko odmienna,  gdyż jest ono oceniane jako jedno z najlepszych na świecie, a to już o czymś świadczy! Postanowiłem je sprawdzić czy tak faktycznie jest i powiem jedno – sztos!

Jak dotrzeć do Zoo w Singapurze?

Najprościej jest udać się czerwoną linią na stację Khabit. Następnie wyjść z metra i śladami strzałek z napisem „Singapore Zoo” kierować się na przystanek z którego co 15 min odjeżdża Autobus. Za 1 SGD autobus zawiezie Was pod same drzwi. Bilet za autobus możecie zapłacić po przybyciu do zoo. Podróż trwa max 15 minut. Druga opcja Uber. Trzecia opcja – pieszo – nie polecam.. daleko!

Ile kosztują bilety do Zoo w Singapurze?

Bilety do zoo warto zakupić online i wydrukować – zaoszczędzicie w ten sposób czas na stanie w kolejce. Cena biletu: dorośli 37 SGD (103 zł) , dzieci 25 SGD (69 zł). Kupując bilety online otrzymacie dodatkowo zniżkę 15%.

Bilety kupicie tu: Bilety do Singapore Zoo

Zoo podzielone jest na kilka obszarów oraz posiada kilka amfiteatrów w których o określonych porach odbywają się pokazy. Szczególnie polecam Splash, elephant show i Rainforest. Nie zawiedziecie się! Szczególnie dla dzieci jest to mega atrakcja. Dodatkowo o określonych porach odbywa się karmienie konkretnych gatunków – co więcej można samemu w tej akcji wziąć udział – Żyrafa, nosorożec, słonie to tylko jedne z nielicznych zwierząt które będziecie mieli okazję nie tylko z bliska zobaczyć ale i nakarmić i strzelić selfie. Kosz owoców to koszt zaledwie 5 SGD (14 zł). 

Mapa Zoo w Singapurze
https://www.wrs.com.sg/en/singapore-zoo/plan-your-visit/zoo-map.html

Jeżeli chodzi organizacje pokazów, karmień zwierząt, itp. zoo w Singapurze jest naprawdę świetnie zorganizowane. Wydarzenia się nie nakładają na siebie i chodząc po zoo można zaplanować czas zarówno na zwiedzanie, pokazy, godziny karmienia, złapać mały lunch. Kolejny raz sprawdza się tu stare dobre polskie przysłowie”wszystko tu chodzi jak w szwajc.. singapurskim zegarku” 😉

Po Zoo można się porządnie nachodzić..

Od najdalszego punktu zoo do wejścia do jest blisko 1 km. Obszar jest wbrew pozorom bardzo duży. Osobom, którym 'braknie’ sił z pomocą przychodzą mini busiki, które mają określoną trasę i przystanki, na których się zatrzymują. Mimo, że to opcje wykupiliśmy (5SGD?) , jakoś nie skorzystaliśmy. 

Najdalszy punkt do Rainforest Kidzworld. Jeżeli zamierzacie odwiedzić zoo z dzieciakami i pogoda będzie sprzyjała, czeka na Was mega fajny plac zabaw z m.in. pseudo basenem, fontannami itp itd. Warto im zabrać kąpielówki 🙂

Najważniejsze – zoo wygląda jak jedna wielka otwarta przestrzeń. Poza kilkoma wyjątkami, praktycznie nie ujrzycie tu jakichkolwiek klatek. Park przypomina wielkie safari, po którym na spacerowanie nie spiesząc się zajmie Wam około 5-6 godzin. Jak Wam starczy sił, słyszałem że warto zajrzeć jeszcze do drugiego parku obok – River Safari, gdzie na Was czekają m.in. ..Pandy 🙂 Dajcie znać jak Wam się podobało! A poniżej łapcie jeszcze kilka zdjęć Zoo w Singapurze!

Aby być na bieżąco z naszymi wpisami, zapraszam Cię również do obserwowania naszego blogu na facebooku i instagramie!
Alex Wisniewski

Twórca podrouge. Droniarz i podróżnik na pół-etatu. Ma słabość do gadżetów. Na hasło "Nowy Jork" podskakuje jak mała dziewczynka i idzie się od razu pakować.

Przejrzyj historie

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *