plecak-wandrd-prvke

Z jakiego sprzętu korzystam podczas podróży?

Sprzęt i aplikacje, z których korzystam podczas podróży zarówno tych krótkich jak i długich to dla mnie temat rzeka.. i skarbonka bez dna. Gdyby odbywały się zjazdy Anonimowych Gadżeciarzy (a może już są?) z pewnością miałbym o czym opowiadać. 

„- Cześć, mam na imię Alex i jestem totalnym gadżeciarzem. Śledzę wszystkie najmniejsze wzmianki o nowych rozwiązaniach, które przydają się w podróżach niezależnie od tego czy służą do robienia zdjęć, filmów, w które można się spakować, aplikację, ciuchy, powerbanki, adaptery itp itd. Kickstarter oraz Indiegogo to mój drugim dom.” (śmiech). 

Poniżej podzieliłem na kategorie sprzęty i aplikację, z których korzystam podczas podróży. Część z nich w najbliższym czasie będzie poszerzona o konkretne posty/recenzje. Może Wam się przyda?

Jeżeli Was coś szczególnie zainteresowało, piszcie w komentarzach!

Do wykonywania zdjęć i filmów korzystam z:

– Sony Alfa 6000 + Obiektyw Sigma 16mm 1.4 / Sony E 55-210 mm f/4.5-6.3 / Sony E 16-50 mm f/3.5-5.6 (zdjęcia)
– iPhone X (zdjęcia / filmy) + Halide (iOS)
– DJI Mavic Pro 2 (zdjęcia / filmy) (wcześniej Phantom 3 ADV/PRO, Mavic Pro, Inspire 1, Inspire Pro z X5)
– DJI Osmo Pocket (wcześniej Osmo i Osmo Mobile 2) (zdjęcia / filmy) – nagrywam nią wszystkie nasze filmy z cyklu „Follow me to” np. „Follow me to Bali
– Insta360 Nano – do wykonywania zdjęć 360 (zdjęcia)

Do obróbki zdjęć i filmów korzystam z:

– Lightroom CC (macOS) – zdjęcia
– FinalCut Pro X (macOS) – filmy
– AutoPano (macOS) – zdjęcia 360

Do obróbki zdjęć i filmów (głównie do social media) korzystam z takich aplikacji jak:

Snapseed (iOS) – do edycji zdjęć, prawie wszystkich, które zamieszczam na instagramie
Enlight (iOS) – do edycji zdjęć (szczególnie double exposure / mixowanie zdjęć)
Lightroom Mobile (iOS) – do edycji zdjęć
Plotaverse (iOS) – do tworzenia ruchomych zdjęć
unfold – do tworzenia instastories (dekorowanie / dodawanie fontów itp.)
Swipeable – do cięcia zdjęć, które razem tworzą panoramę w poście na Instagramie. 
Prisma – dodawanie efektów do zdjęć (sporadycznie)

Zdjęcia i filmy obrabiam na:
– MacBook Pro 13 (touchbar – kompletnie nie wykorzystany potencjał)
– iMac 2016 (w domu.. oczywiście, nie w podróży) 🙂

Plecaki / torby / slingi
..na tym punkcie mam totalnego bzika.

Wandrd Prvke 31l genialny plecak, który mi się sprawdza podczas podróży, gdzie zabieram 50/50 sprzęt oraz jakieś osobiste rzeczy (ciuchy na przebranie, kurtka, coś do jedzenia/picia). Prvke zabieram w każdą długą podróż samolotem i weekendowe wycieczki. Absolutny hit! Inne produkty Wandrd znajdziecie tu: Wandrd
Peak Design EVERYDAY BACKPACK 20L –
mój ulubiony kompaktowy plecak do podróży gdzie nastawiam się na zabranie tylko niezbędnego sprzętu do fotografowania/filmowania/latania. 
Torba Peak Design EVERYDAY MESSENGER – torba, z którą się nie rozstaje. Używam jej codziennie do pracy-po pracy. Mieści się w niej wszystko co potrzebuje – laptop, powerbank, dokumenty, wizytówki, przewody itp. Świetną robotę robią zakładki Origami. Taki typowy, bardzo stylowy i funkcjonalny Every Day Carry, który używam w pracy i podczas służbowych wyjazdów.

Torba Peak Design EVERYDAY SLING 5L – torba na ramię, która doskonale się sprawdza na dzienne krótkie wycieczki (city breaki), w której zmieścimy aparat, dji osmo pocket, powerbanka + jakaś mała woda czy parasolka oraz dokumenty. Świetnie się sprawdza w połączeniu z genialnym uchwytem do aparatu Peak Design Capture V3, bez którego się już nigdzie, ale to nigdzie (!) nie ruszam.
Peak Design TECH POUCH
– rodzaj kosmetyczki, w której przechowuje karty pamięci, powerbanki, okablowanie, przejściówki i wszystkie inne drobne ustrojstwa, które czasami potrafią się zgubić w podróży. Ilość kieszonek jest genialna. Zabieram ją w każdą dłuższą podróż!
Peak Design FIELD POUCHtorba polówka – na drobne akcesoria – można ją użyć z paskiem na szyję Slide. Ja głównie używam jej do przechowywania obiektywów.

Akcesoria do aparatu fotograficznego:

Uchwyt Capture V3 (Peak Design) – absolutny hit i must have dla osób, które lubią mieć aparat pod ręką w każdej chwili. Każda z toreb i plecaków PD jest przystosowana do jego zamocowania. Super!
CUFF v3 (Peak Design)pasek na nadgarstek
SLIDE v3 (Peak Design) pasek na szyję, który może być użyty zarówno z aparatem jak i z Field Pouch (torba polówka)
Statyw Manfrotto Element Traveller Small – idealny do podróży, niska waga, składa się do niewielkich rozmiarów, mieści się bez problemu w plecaku.

Zasilanie:

– Powerbank Xiaomi 10000 mAh v2
Powerbank Xiaomi 20000 mAh 2C
Evo Travel Adapter – najbardziej uniwersalna i funkcjonalna przejściówka jaką do tej pory posiadałem. Kickstarterowy produkt, który na dzień dzisiejszy można kupić tu: EvoTravelAdapter

To by było na razie tyle. Każdy z produktów wkrótce otrzyma dłuższy opis i zacne zdjęcia także stay tuned! 🙂 Jeżeli Was jakiś szczególnie zainteresował, piszcie w komentarzach! Zepnę pośladki i opiszę je szczegółowo w pierwszej kolejności 🙂

Aby być na bieżąco z naszymi wpisami, zapraszam Cię również do obserwowania naszego blogu na facebooku i instagramie!
Alex Wisniewski

Twórca podrouge. Droniarz i podróżnik na pół-etatu. Ma słabość do gadżetów. Na hasło "Nowy Jork" podskakuje jak mała dziewczynka i idzie się od razu pakować.

Przejrzyj historie

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *